ukryj szczegółypokaż szczegóły

Loft

Wnętrza typu loft to umowna nazwa stylistyki opartej na adaptacji głównie XIX-wiecznych wnętrz komercyjnych do celów mieszkalnych.

  • Klient: Prywatny
  • Czas ukończenia: 2017
  • Typ projektu: Domy jednorodzinne
  • Architekci: Architekci Gadomscy

Loft

Wnętrza typu loft to umowna nazwa stylistyki opartej na adaptacji głównie XIX- wiecznych wnętrz komercyjnych do celów mieszkalnych. Świetnie do tych celów nadają się dawne magazyny, fabryki, gazownie, koszary, budynki dawnych aresztów i manufaktur.

Prezentujemy zdjęcia wykonane w trakcie realizacji wnętrz loftu mieszkalnego którego kolorystykę oparto na czerwieni licowanej cegły oraz szarości lakierowanej stali użytej do wykonania elementów wyposażenia jak kominki, świetliki tunelowe, antresole w wysokich pomieszczeniach, kładki i pomosty komunikacyjne.

W celu naturalnego doświetlenia głębokich partii salonu skorzystaliśmy z technologii świetlików tunelowych, które pozwalają dostarczać światło poprzez rury tunelowe wyłożone materiałem odblaskowym na odległość nawet do 6 m. W tym przypadku rozwiązanie to w pełni spełniło zakładane cele, co było tym bardziej istotne, że ilość użytego szkła w całoszklanych balustradach i fragmentach szklanych stropów i pomostów komunikacyjnych antresoli daje oczekiwane rezultaty wyłącznie w miejscach dobrze naświetlonych.

Na uwagę zasługuje nietypowy układ cegieł w użytym stropie Kleina, wykorzystujący nie-mijankowy rysunek spoin. Rozwiązanie takie zastosowano także w ceglanych okładzinach ściennych. Kontynuację tego pomysłu można obserwować w ceglanej elewacji kaplicy budynku CARITAS Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie przy ul. Kromera 5 i 7.

Galeria